Vpeljava vpenjalnega sistema v serijsko proizvodno izdelkov poveča učinkovitost proizvodnje, saj tako skrajšamo čas menjave orodji ali obdelovancev, kar večkrat predstavlja ozko grlo v proizvodnji. Z vpeljavo vpenjalnih sistemov tako podjetje poveča proizvodnje kapacitete, optimizira orodjarska delavna mesta in prihrani denar, hkrati pa lahko poveča svojo konkurenčnost na trgu. Moderni vpenjalni sistemi so enostavni za menjavo, omogočajo zelo hitro menjanje ob enem pa so tudi računalniško vodena, kar olajša operaterju namestitev na stroj, izboljša ponovljivost in natančnost namestitve in izključi možnost za pojav človeške napake.
Vpenjalni sistemi, ki temeljijo na QDC metodi omogčajo hitrejpe prilagajanje tržišču in zahtevam kupca. Cilj je, da nudijo boljšo fleksibilnost vpenjanja, proizvodnja je posledično bolj zanimiva za kupce, saj so izdelki izdelani hitreje, prilagoditve so možne brez zapletov, ob enem pa je proizvodnja s takimi sistemi varnejša in prijaznejša za operaterja stroja.
QDC vpenjalni sistemi stremijo k »just in time« proizvodnji. »Just in time« način proizvodnje je značilen za princip vitke proizvodnje, ki temelji na izdelavi končnih produktov, ko je dejansko povpraševanje po njih. Zaloge so zmanjšane na minimum, s tem pa se močno privarčuje na stroških skladiščenja.
Vpenjalni sistemi, ki temeljijo na QMC metodi omogočajo uporabo manjše delavne sile za menjavo orodja. V praksi to pomeni, da lahko en operater za strojem samostojno zamenja orodje, ter tako prihrani na času, denarju in organizaciji znotraj proizvodnje. Vpenjala, ki temeljijo na QMC metodi so navadno narejena s pomočjo magnetov, hidravlike ali pnevmatike, saj je s takimi fizikalnimi principi enostavno dosegati izhodne velike sile ob minimalnem vložku.